Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

20 najdziwniejszych domów

193 062  
1209   41  
Dziwnych domów na świecie jest wiele. Poniżej zamieszczona dwudziestka domów przedstawia jeśli nie najdziwniejsze, to, przyznacie sami, domy niebanalne...

#1. Dom - Statek Kosmiczny w Chattanooga, Tennessee, USA

Dziwne domy
Zbudowany został w 1970 roku na krętej drodze prowadzącej na szczyt Signal Mountain w pobliżu miejscowości Chattanooga. Konstrukcja była inspirowana nadawanym wówczas kultowym serialem "Star Trek". Dom posiada trzy sypialnie i dwie łazienki.

#2. Domek - czajnik w Zillah, Waszyngton, USA

Dziwne domy

Został zbudowany w 1922 roku i upamiętnia skandal „Teapot Dome”, który miał miejsce za prezydentury Warrena Hardinga i dotyczył federalnych rezerw paliwowych w Wyoming, na polu naftowym o nazwie „Teapot Dome”

#3. Dom - Boeing 727 w Benoit, Mississippi, USA

Dziwne domy

Sam samolot kosztował Joanne Ussary 2000$, przetransportowanie 4000$, a koszt renowacji wyniósł 24000$. Schody są otwierane na pilota od drzwi garażowych, a jedna z łazienek jest wciąż w nietkniętym stanie. No i nie zapominajmy o prywatnym jacuzzi w kokpicie.

#4. Dom w kształcie muszli klozetowej w Suwon, Korea Południowa

Dziwne domy

Właścicielem domu jest aktywista higieny z Południowej Korei, Sim Jae-Duck.  Otwarty został 21 listopada 2007 roku i ma promować Światową Organizację Toalet. W budynku są m. in. 4 ekskluzywne łazienki.

#5. Dom Nautilus w Meksyku

Dziwne domy

Zaprojektował go Javier Senosiain - bioarchitekt, którego projekty prawie w całości inspirowane są naturą. Budynek przypomina wielką muszlę. Został on zrealizowany dla młodej pary, której znudziło się mieszkanie w standardowym mieszkaniu.

#6. Dom - but w Hellam, Pennsylvania, USA

Dziwne domy

Dom-But w Hellam, Pennsylvania, USA. Budowla ta słuzyła jako dom dla gości (3 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i salon) lokalnego magnata branży obuwniczej Mahlona N. Hainesa. Po jego śmierci, służył przez chwilę jako budka z lodami, a teraz jest w nim usytuowane muzeum.

#7. Dom do góry nogami, Szymbark, Kaszuby, Polska


Dziwne domy

Dom został stworzony przez Daniela Czapiewskiego jako pomnik przewrotu wartości i obalenia systemu komunistycznego.

#8. Domy - sześciany w Rotterdamie, Holandia

Dziwne domy

Wszystkie te 32 domy są ze sobą połączone. Zostały zaprojektowane przez architekta Pieta Bloma w 1984 roku, a każdy z nich ma trzy kondygnacje.

#9. Bąbelkowy dom w Cannes, Francja

Dziwne domy

We wczesnych latach 80-tych, ten nietypowy letniskowy dom autorstwa architekta Antti Lovaga, nabył znany projektant mody, Pierre Cardin.

#10. Dom Eliphante w Cornville, Arizona, USA

Dziwne domy

Dom ten został zbudowany przez artystę Michaela Kahna i jego żonę Ledę Livant z różnych, znalezionych przez nich materiałów.

#11. Dom - grzyb w Cincinnati, Ohio, USA

Dziwne domy


#12. Dom w pniu drzewa w Garberville, California, USA

Dziwne domy

Jest to dom z jedną sypialnią i został wydrążony w balu drzewa. Ten wielki kloc pochodzi z 2100-letniej sekwoi. Po ścięciu tego giganta o czterometrowej średnicy, Art Schmock i jego pomocnik potrzebowali aż ośmiu miesięcy ciężkiej pracy, żeby zamienić bal w pokój wysoki na ponad dwa metry, długi na prawie 10 i ważący 42 tony.

#13. Fallingwater, Pennsylvania, USA

Dziwne domy

Został zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Franka Lloyda Wrighta w 1935 i zbudowany częściowo nad wodospadem.

#14. Dom ze stali w Lubbock, Texas, USA

Dziwne domy

Rzeźbiarz i architekt, Robert Bruno spędził 23 lata budując ten dziwny dom z 110 ton stali, który wygląda jak gigantyczna świnia.

#15. Dom - beczka w Michigan, USA

Dziwne domy


#16. Dom - truskawka w Tokio, Japonia

Dziwne domy


#17. Domek gościnny Errante’a w Chile

Dziwne domy


#18. Dom - kociołek w Texas, USA

Dziwne domy


#19. Igloo Kvivik, w Kvivik, Wyspy Owcze

Dziwne domy


#20. Chodzący dom

Dziwne domy

Chodzący dom, ponad trzymetrowa budowla zasilana energią słoneczną i wiatrową. Dom może wędrować, spacerowym tempem, po każdym terenie. Wykonany został przez MIT i grono duńskich artystów.


Oglądany: 193062x | Komentarzy: 41 | Okejek: 1209 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało