Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 kolejnych potworów z głębin

150 403  
703   28  
Niektórzy twierdzą, że redaktorzy Joe Monstera na żywo są tylko niewiele piękniejsi od tych brzydali...

#1. Łodzik

Nie mylić z lodzikiem - to rodzaj mięczaka, który żyje w morzach od 500 milionów lat. Co prawda przez ten okres wymarło 2500 ich gatunków (największe miały nawet pół metra długości), to te sześć które przeżyły nie zmieniły się ani trochę. Wciąż mają po paręnaście centymertów i dziwne odnóża.
Kliknij i zobacz więcej!

#2. Anglerfish - ryba wędkarz

Rodzina żabnicokształtnych, która zamieszkuje wielkie oceaniczne głębiny. Swoją nazwę (anglerfish) zawdzięcza sposobowi polowania. Wyrostek na głowie (wędka) zakończony jest "lampką", narządem, który emituje światło i tak zwabia ofiary bezpośrednio w paszczę tego drapieżnika.

Kliknij i zobacz więcej!
#3. Dragonfish - ryba smok

Mały, rosnący do 18 cm, niepozorny drapieżnik z głębin do 1500 m. Ma mocne zęby i stosuje podobną sztuczkę ze światłem na Anglerfish.

Kliknij i zobacz więcej!#4. Fangtooth
- ryba z kłami

Kolejny potwór, który straszy głównie na zdjęciach - gdybyś spotkał go w wodzie, to mógłbyś nawet nie zauważyć. Kiedy jest dorosły ma do 18 cm długości. Żyje na głębokościach od 200 do 2000 metrów, choć spotykano osobniki nawet na 5 000 metrów. Jedna z niewielu ryb głębinowych, którą da się hodować w akwarium.

Kliknij i zobacz więcej!#5. Świecąca kałamarnica

Żyje na głębokości 200 do 400 metrów i jej ciało pokryte jest tysiącami organów, które wyglądają jak piksele i świecą na niebiesko-zielono ujawniając ich kontur.  Od marca do czerwca rozmnażają się - wypływają po zmierzchu na powierzchnię i do północy, przy odrobinie szczęścia, można z łodzi na japońskim wybrzeżu oglądać morze rozświetlone tysiącami tych zwierząt.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Gigantyczny równonóg (isopod)

Morski padlinożerca wędrujący po dnie na głębokościach od 170 do 2140 metrów. Żyje na ziemi w niezmienionej formie od 160 milionów lat i wygląda tak samo, jak w skamielinach. Prawdopodobnie uniknął ewolucji chowając się na największych głębokościach.
Kliknij i zobacz więcej!

#7. Riftia

Zwierzę to wyjątkowe, bo nie ma ani oczu, ani otworu gębowego, żyje na wielkich głębokościach 2 i więcej kilometrów i nie przeszkadza mu obecność siarkowodoru. Odżywia się dzięki niezwykłej symbiozie z bakteriami, które zamieniają tlen, dwutlenek węgla i siarkowodór na niezbędne do życia składniki odżywcze.
Długowieczne - znane są osobniki mające ponad 200 lat

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Wstęgor królewski (ang. oarfish, dosłownie - ryba wiosło)

Po raz pierwszy sfilmowana żywa w naturze dopiero w 2001 roku,  jest najdłuższą rybą jaka żyje na Ziemi. Być może to ona jest pierwowzorem mitycznych węży morskich. Rekordowe osobniki mają do 11 metrów długości - tego żaden wędkarz nie pokaże rękami.

Kliknij i zobacz więcej!#9. Nitkodziobak (Snipe Eel)

Kolejny maluszek (50 - 160 cm), tym razem z rodziny węgorzowatych.

Kliknij i zobacz więcej!

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Wampirzyca

Mieszka kilometr pod wodą i jak każdy szanujący się mieszkaniec głębin wabi i hipntyzuje swój posiłek światłami fluorescencyjnymi, które potrafi generować na całym ciele, choć najbardziej efektowne jest świecące oko. No i kolejna zmyłka - jest malutka i rośnie do 30 cm.
Kliknij i zobacz więcej!

Namiary na zdjęcia nadesłali też solien i macgizmo.

BONUS: Ohydna odmiana AnglerfishPrzeczytaj pierwszy odcinek najpaskudniejszych ryb


Oglądany: 150403x | Komentarzy: 28 | Okejek: 703 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.04

23.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało